České memy
Memy.cz
Žena chtěla zničit “izraelskou školu", aby zachránila “své lidi v Palestině”.
0:00
-1:40

Žena chtěla zničit “izraelskou školu", aby zachránila “své lidi v Palestině”.

Ruba Almaghthehová, 34letá žena z Indianapolisu, najela autem do budovy, o které se mylně domnívala, že je to židovská škola. K incidentu došlo v pátek večer kolem 23:30. Budova, kterou ve skutečnosti využívala skupina označovaná jako Black Hebrew Israelites, byla Ligou proti hanobení označena za extremistickou a antisemitskou a Southern Poverty Law Center ji označilo za nenávistnou skupinu. Jednání Almaghthehové bylo zřejmě podníceno jejími osobními pocity souvisejícími s konfliktem mezi Izraelem a Hamásem, neboť budovu označila za "izraelskou školu" a před policií se zmínila o "svých lidech tam v Palestině".

Dotyčná budova měla na vstupních dveřích design připomínající Davidovu hvězdu a nesla nápis "Hebrew Israelite", což pravděpodobně vedlo k Almaghthehině omylu. V době incidentu se v budově, známé jako "Izraelitská škola univerzálních a praktických znalostí", nacházelo několik dospělých a dětí.

Po zatčení čelila Almaghthehová předběžným obviněním z trestných činů bezohlednosti, zastrašování a ublížení na zdraví, což jsou všechno trestné činy. Vzhledem k situaci jí soudce nařídil, aby se nepřibližovala k synagogám a dalším židovským náboženským a kulturním centrům.

Tento incident podtrhuje složitou povahu jednání, které je založeno na identitě a víře, zejména v kontextu přetrvávajícího napětí a nedorozumění kolem izraelsko-palestinského konfliktu.

0 Comments
České memy
Memy.cz
Nejnovější vědecké objevy a studie, jejich aplikace ve všedním životě a jejich využití pro osobní rozvoj. Biohacking každodenního života v podcastu Memy.cz