České memy
Memy.cz
Rvačka u Muzea Tolerance
0:00
-2:00

Rvačka u Muzea Tolerance

Při promítání záběrů zachycujících zvěrstva Hamásu došlo k násilnostem v Los Angeles mezi soupeřícími demonstranty. Na akci, která se konala v Muzeu tolerance, byl promítnut 45minutový film s názvem "Svědectví”, sestavený převážně ze záběrů pořízených Hamásem během jeho útoků na izraelské civilisty. Toto promítání vyvolalo protesty propalestinských skupin, které film označily za "vojenskou propagandu". Konfrontace vedla k fyzickým potyčkám, použití pepřových sprejů a policejnímu zadržení.

Starostka Los Angeles Karen Bassová násilí odsoudila a zdůraznila potřebu jednoty tváří v tvář globálnímu napětí. K promítání došlo v době zvýšených emocí po nedávném incidentu, kdy v Los Angeles zemřel po potyčce s propalestinským protestujícím židovský muž, což bylo první úmrtí související s protesty v USA v souvislosti s izraelsko-palestinským konfliktem.

IDF původně film sestavila, aby upozornila na činy Hamásu, protože ten spáchaná zvěrstva stále popírá. Kritici tvrdí, že film ospravedlňuje akce Izraele v Gaze, které se podle nich rovnají genocidě. Hamasem řízené ministerstvo zdravotnictví tvrdí, že od začátku války zemřelo více než 10 300 obyvatel Gazy, přičemž tento počet zahrnuje i oběti neúspěšných palestinských raketových útoků na Izrael. Izrael nadále zaměřuje své útoky na teroristickou infrastrukturu a zároveň minimalizuje civilní oběti, přičemž obviňuje Hamás z využívání civilistů jako štítů.

Promítání filmu v USA získalo podporu židovských a izraelských osobností zábavního průmyslu, včetně herečky Gal Gadot, což je detail, který protesty ještě znásobil.

0 Comments
České memy
Memy.cz
Nejnovější vědecké objevy a studie, jejich aplikace ve všedním životě a jejich využití pro osobní rozvoj. Biohacking každodenního života v podcastu Memy.cz