České memy
Memy.cz
Česká televize přepadena v USA
0:00
-3:27

Česká televize přepadena v USA

Zpravodajský štáb české veřejnoprávní televize přijel do San Franciska, aby informoval o Asijsko-pacifické hospodářské spolupráci (APEC), ale nakonec byl pod pohrůžkou střelné zbraně okraden, což ho stálo 18 000 dolarů na vybavení a nejméně jeden den natáčení.

Novinář České televize Bohumil Vostal a kameraman byli v neděli zaneprázdněni pořizováním záběrů slavného městského knihkupectví City Lights, když byli kolem 17. hodiny na Columbus Avenue přepadeni se zbraní v ruce.

Jeden ze zlodějů namířil střelnou zbraň kameramanovi na břicho a druhý na hlavu pana Vostala. Reportér rychle zavolal policii, ale lupiči ujeli v tmavém sedanu právě ve chvíli, kdy dorazila policie.

V rozhovoru pro San Francisco Chronicle pan Vostal uvedl, že dvojice musela nakoupit nové vybavení včetně světel a kabelů. Byli nuceni použít osobní kameru kameramana.

Událost zchladila novinářovo nadšení z cesty do San Franciska, která byla volně inspirována knihou Jacka Kerouaca Na cestě.

"Tolik jsem se těšil na návštěvu vašeho města," řekl novinám.

Některé ze ztracených záběrů zahrnovaly rozhovory s vedoucími představiteli městské transgenderové čtvrti, rozhovor s majitelem galerie a záběry Malovaných dam.

Navzdory děsivým událostem pan Vostal listu řekl, že se nadále soustředí na pokrývání konference APEC, která se ve městě koná do pátku. Ve středu se na summitu setkali prezident Joe Biden a čínský prezident Si Ťin-pching.

Na summit, kde mají lídři jednat mimo jiné o válce na Ukrajině a na Blízkém východě, se do města sjeli zahraniční zpravodajové z celého světa.

Bohumilovi Vostalovi se dostalo široké podpory lidí z města, včetně starosty San Franciska Londona Breeda, který se s dvojicí setkal v pondělí při rozhovoru, který byl natočen na osobní kameru na stativu.

Místní zpravodajské stanice nabídly dvojici zapůjčení vybavení. Pan Vostal řekl, že doufá, že nějaké vybavení dostane od Evropské vysílací unie.

"Pomoc nám nabízejí nejrůznější lidé," řekl reportér listu Chronicle. "Nabízejí psychologickou pomoc a posílají odkazy na fond pro oběti násilí se zbraní."

Ve středu se vše vrátilo do starých kolejí. Kolem 13. hodiny pan Vostal zveřejnil na X, dříve známém jako Twitter, aktualizaci, v níž upozornil svět, že je stále ve městě a informuje o událostech toho dne.

0 Comments
České memy
Memy.cz
Nejnovější vědecké objevy a studie, jejich aplikace ve všedním životě a jejich využití pro osobní rozvoj. Biohacking každodenního života v podcastu Memy.cz